Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Aralık 2018
Beğen 0

Gökçe Biyografi

Tuttu fırlattı parçsıyla büyük çıkış yakalayan Gökçe bu yazın en popüler isimlerinin başında gelmektedir.Hareketli parçası tuttu fırlattı kalbimi ile birçok radyo ve müzik kanalında en sık çalınan parça oldu.Şimdi bu güzel parçayı seslendiren Gökçenin biyografisini sizlere sunuyoruz

Müzisyen bir babanın kızı olan Gökçe, müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı.

Vurmalı sazlara olan ilgisi nedeniyle, kısa bir süre sonra davul dersleri almaya başlayan genç müzisyen, üniversite yıllarında ‘Axilic’ ve ‘Sleepy Gonzales’ adlı iki ayrı grupta vokalist olarak dikkat çekti.

Bu gruplarla 4 yıl boyunca çeşitli bar, festival ve üniversite şenliklerinde performans sergileyen Gökçe, üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi- Sanat Yönetimi bölümünde tamamladı.

Hayatının geri kalanını davul çalarak ve şarkı söyleyerek gerçirmeye karar veren şarkıcı, 2 yıl boyunca kurduğu yeni grubuyla pek çok yerde performans yaptı.

20 yaşından beri yaptığı besteleri bir albümde değerlendirmeye karar veren Gökçe, ilk albümünü Duman grubunun davulcusu Alen Konakoğlu’nun prodüktörlüğünde kaydetti. Yaptığı müziği ‘eğlenceli rock’ olarak tanımlayan Gökçe, parçalarında darbuka, keman, trompet ve saksofon gibi değişik enstrümanları rock müziğin genel kalıpları çerçevesinde kullanarak farklı bir müzikal tarz yaratmayı başardı.

2007 yılının haziran ayında yayınlanan “Böğürtlenli Reçel” adlı ilk albümü, ilk video klibi “Aradım Seni” ile oldukça dikkat çekti. Bir yandan İlke Devrim Duman’la kurdugu sadece iki davuldan oluşan performans projesi D-she’yle çalışmalarına devam eden müzisyen, albümden “Vay Be Ben Neymişim” ve “Böğürtlenli Reçel” şarkılarını da kliplendirdi.

Yorumlar

  1. meltem dedi ki:

    gökçem seni seviyorum

Yorum Yaz