Murat Dalkılıç Biyografi

Beğen (1)
1462

Pop müzikte çıkış yakalayan Murat Dalkılıçın yaşamı ve sanat hayatı hakkında bilgileri huzurlarınıza sunuyoruz.Murat Dalkılıç 7 Ağustos 1983’de İzmir’de doğdu. Murat Dalkılıç Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü öğrencisi olarak okumaya devam etmekte. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu ve Kampusistan dizisinde oynadı.
Kuşadası’nda orta öğretimi yıllarında sosyal faaliyetlere eğiliminden dolayı derslerini bile aksatan Murat Dalkılıç o dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu.
15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Kuşadasısporda profesyonel basketbolcu olduğunda daha 17 yaşındaydı. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi.
Müzik kariyerine ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başlayan Murat çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol katetti . İzmir’in gece hayatındaki en önemli clublarından sonra bütün Türkiye’de önemli clublarda sahne programlarına devam etti. Kendisinden oldukça söz ettiren ve müthiş bir çıkış yakalayan Murat Dalkılıç Aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünde öğrenimini sürdüren Dalkılıç şimdilerde İzmir Soho Plusta Haftalık sahne programlarıyla tüm hayranlarının beğenisini kazanmaya devam ederken bir albüm çalışması içinde ve çok yakında hem oyuncu hem de müzik adamı kişiliğiyle sizlerin önüne çıkacak.
Kasaba adlı parçanın söz ve müzikleri Soner Sarıkabadayı’ya ait. Yeni yaptığı single’da dört şarkı bulunmakta. Bu şarkılardan biri olan Bize Gideim Beyler adlı şarkısıda Mustafa Sandala ait. Ayrıca Dalkılış Sensiz Olmaz isimli şarkınıda söz ve bestecisi.
Kasaba adlı şarkısının klibinde Murat Dalkılıç’ı ve Murat Boz’u bir arada izliyoruz hatta klibin sonunda Murat Boz Murat Dalkılıç’ı boğmaya çalışıyor. Murat Dalkılıç’a “neden klibin sonunda Murat Boz seni boğmaya çalışıyor” diye sorduğumda “Murat Boz Kasaba adlı şarkımı çok beğendi ve bu şarkıyı nasıl ben değil de sen okursun diye kıskançlıktan beni boğmaya çalıştı” dedi. Espriyle karışık verilen bu cevapta doğruluk payı var bence çünkü Kasaba gerçekten çok güzel bir şarkı ve şarkı listelerde yükselmeye devam ediyor
Murat Dalkılıç albümleri: Kasaba

Murat Dalkılıç Resimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. melike dedi ki:

    AAAAAAAAAAAŞKIIIMMM SEEEENİ ÇOOOOK SEVVVVVİYORUM

YORUM YAZ