Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021
Beğen 1

Ricky Martin Biyografisi

Giorgio Armani: Milan Fashion Week Menswear S/S 2011Ricky Martin (d.24 Aralık1971), Grammy Ödülü ve Latin Grammy sahibi, 1991 yılından beri solo kariyerine devam eden Porto Riko’lu pop şarkıcı. Dünya çapında 55 milyon albüm satışı ABD ve Latin bilboardlarında 21 kere top on listelerinde başlarılı bir şekilde yer alabilmiş, sekiz kere birinciliği elde etmiştir.

Ricky Martin, Amerika’nın 90’lardaki en büyük teen idollerinden biriydi. Ricky, dünya çapında başarı kazanan ilk latin çocuk boy-band’lerden biri olan Menudo’nun vokalisti olarak hem büyük bir güzelliğe hem de çok güzel bir sese sahipti, ki bu da ona bir Latin müzik yıldızı olmasında çok yardımcı oldu. Aynı zamanda da aktörülük yapıyordu, Meksika sinema endüstrisinde büyük bir üne kavuştu. Amerikan soap operası General Hospital’da da, hafta sonları şarkıcılık yapan barmen Miguel Mortez rolüyle başrolde oynadı.

Ricky Martin Porto Riko’nun başkenti San Juan’da doğdu ve büyüdü. Çocukken okul ve kilise korosunda şarkı söylüyor aynı zamanda da okul tiyatrolarında oynuyordu. Henüz 6 yaşındayken televizyon reklamlarında oynamaya başladı. Kısa süre sonra ona Menudo’da baş solistlik yolunu açacak olan profesyonel şarkıcılık ve oyunculuk dersleri aldı. 1984 yılında henüz 12 yaşındayken Menudo grubunun bir üyesi oldu. Takip eden beş sene boyunca grubun baş solistiğini yaptı ve bu da ona uluslararası bir şöhret kazandırdı. Menudo için yaşı geçtiğinde, (grup üyeleri 16 yaşını doldurunca proje gereği ayrılıyorlardı) 1989’da ülkesi Porto Riko’ya geri döndü ve burada liseyi bitirdi. Mezuniyetten sonra New York’a taşındı ve burada birkaç ay sadece tatil yapıp dinlendi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz